Misja

Na bóle kręgosłupa, bóle kolan i stóp uskarża się coraz więcej osób dorosłych, jednak problem ten narasta również wśród dzieci i młodzieży. Rozwój cywilizacyjny sprawia, że coraz więcej czasu przebywamy w pozycjach siedzących, zmniejszając tym samym czas poświęcany na aktywność fizyczną, ponadto nadmierna opiekuńczość dorosłych i wyręczanie dzieci z wielu inicjatyw ruchowych nie sprzyja wyrabianiu prawidłowych nawyków ruchowych. Tworzący się w okresie rozwojowym nawyk postawy ciała często odbiega od prawidłowego, zrównoważonego fizjologicznie i biomechanicznie. Nieprawidłowe ustawienie poszczególnych segmentów ciała sprawia, że coraz częściej podczas przyjmowania pozycji wyprostnej i podejmowania codziennej aktywności fizycznej człowiek zaczyna uruchamiać mechanizmy kompensacyjne, które stopniowo doprowadzają do przeciążeń mięśni i stawów, a z czasem do nasilanie się dolegliwości bólowych.

Naszą misją są działania których celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków postawy ciała i obciążania stóp sprzyjających zdrowiu, wyrównywanie deficytów sensomotorycznych i profilaktyka dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami statyki ciała u dzieci i młodzieży, a także dorosłych, zmierzająca do wczesnego wykrycia nieprawidłowości w ustawieniu poszczególnych segmentów ciała, uświadomieniu pacjenta i wdrożeniu działań profilaktyczno – korekcyjnych w codzienną działalność.

Dzięki wspólnej pracy jesteśmy w stanie wytworzyć prawidłowe nawyki postawy ciała i obciążania stóp, które uchronią nasze dzieci przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w przyszłości. Wytworzone u dzieci w okresie wczesnodziecięcym nawyki podejmowania systematycznej aktywności ruchowej ukierunkowanej na wzmacnianie najsłabszych ogniw oraz stałe podnoszenie świadomości na temat postawy ciała i profilaktyki będzie miało wpływ na poprawę ich stanu zdrowia i jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość.

Comments are closed.

 • Z życia gabinetu

 • Newsy z branży

 • Dane kontaktowe

  MEDIKOR Karina Słonka
  ul.Armii Krajowej 7
  45-071 Opole
  NIP 7541815289

  Telefon: 609405781, 691613366
  E-mail: gabinet@medikor.opole.pl

 • Jak do nas dojechać