Szkoła kręgosłupa

DSC_0115Ponieważ postawa ciała jest nawykiem ruchowym kształtującym się w okresie rozwojowym bardzo ważne jest aby dzieci miały dostarczoną odpowiednią ilość zajęć ruchowych (pod względem jakościowym oraz czasowym). Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uruchomiliśmy w wybranych placówkach szkolnych w Opolu „Szkoły Kręgosłupa i Zdrowych Stóp”w ramach których prowadzone są grupowe zajęcia ruchowe mające za zadanie kształtować prawidłowe nawyki postawy ciała i wyrównywać deficyty mięśniowe towarzyszące wadliwej postawie ciała. Zajęcia w szkołach kręgosłupa dostosowywane są do potrzeb dzieci z uwzględnieniem wad, wieku oraz możliwości motorycznych dzieci.        

Dzięki prowadzonym badaniom naukowym i obserwacjom licznych naukowców zaobserwowano u znacznej grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym występowanie nadmiernej ruchomości stawów tzw. hipermobilności m.in. w stawach rąk – która niekorzystnie wpływa na ich zdolności manipulacyjne (szczególnie te wiązane z pisaniem) oraz w stawach kończyn dolnych i stóp, co szczególnie w wieku przedszkolnym sprzyja pogłębianiu się koślawości pięt i stępu .

Naszym celem w szkole kręgosłupa i zdrowych stóp jest wyrównywanie występujących deficytów i systematyczne kształtowanie prawidłowych codziennych nawyków ruchowych, dlatego też w ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne wzbogacone o elementy sensomotoryki, stabilizacji centralnej, ćwiczenia stopy krótkiej oraz elementy języka migowego, które po pierwsze mają za zadanie wzmocnić słabe mięśnie rąk, a po drugie wpływają korzystnie na stymulację obu półkul mózgowych.

 

Zapraszamy serdecznie na zajęcia

Comments are closed.

 • Z życia gabinetu

 • Newsy z branży

 • Dane kontaktowe

  MEDIKOR Karina Słonka
  ul.Armii Krajowej 7
  45-071 Opole
  NIP 7541815289

  Telefon: 609405781, 691613366
  E-mail: gabinet@medikor.opole.pl

 • Jak do nas dojechać